Заходи

17.04.2024. Зустріч з представниками компанії DET-UA

ТОВ «ДЕТ-ЮА» Drill Equipment & tools є постачальником та виробником бурового обладнання та інструмену для дрібношпурового буріння.

https://www.youtube.com/watch?v=pI9aCJVTskk

За результатами зустрічі було підписано угоду про творчу співпрацю між КНУ та ТОВ "ДЕТ-ЮА"

06.04.2024. Профорієнтаційна зустріч з майбутніми вступниками. 

06 квітня 2024 року університет радо відкрив двері для майбутніх вступників.

Випускники 11 класів, фахових коледжів, професійних ліцеїв, перед якими найближчим часом постане важливе завдання щодо відновлення України, свідомо ставляться до вибору подальшого професійного шляху і це не може не тішити.

Гості заходу мали можливість дізнатися про особливості навчання в університеті, про факультети та спеціальності, за якими ведеться підготовка фахівців на різних рівнях освіти, про студентське життя, познайомитися з матеріально-технічною базою та інноваційними лабораторіями університету, а також з правилами прийому до КНУ у 2024 році.

У холі університету упродовж дня працювали цікаві локації, де факультети демонстрували свої розробки, досягнення, родзинки. Усі бажаючі могли долучитися до активностей, щоб зрозуміти до якого типу професійної діяльності вони більш здібні.

Дякуємо всім за цей насичений та емоційно забарвлений день!

Зичимо успіхів під час складання НМТ, ЄВІ, ЄФВВ!


20.03.2024. Профорієнтаційна екскурсія для випускників Гірничого електро-механічного фахового коледжу КНУ

10.03.2024. Екскурсія у доменний цех ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" для здобувачів

19.02.2024. Вебінар фахової галузевої ради з машинобудівних та електротехнічних професій "Оновлення змісту професійної підготовки фахівців гірничих професій через співпрацю з партнерами-роботодавцями"

Гірництво є ключовою галуззю, яка забезпечує потреби суспільства в ресурсах, проте вимагає досить високої кваліфікації працівників та, особливо, дотримання стандартів безпеки. Співпраця між навчальними закладами та партнерами-роботодавцями є вирішальним чинником для успішної підготовки високо кваліфікованих кадрів у цій галузі.

Забезпечення актуальності навчальних програм

Перш за все, співпраця з партнерами-роботодавцями дозволяє навчальним закладам підтримувати актуальність своїх навчальних програм. Партнери-роботодавці можуть надати цінну інформацію про поточні тенденції в галузі, технологічні інновації та потреби ринку праці. Це дозволяє університетам, колежам та технікумам адаптувати свої програми, щоб вони відповідали потребам сучасного гірничо рудного виробництва.

Співпраця з партнерами-роботодавцями забезпечує:

Іноваційні технології навчання, що поступово впроваджуються у навчання в університетах та тренінги на виробництві:

Завдяки співпраці з партнерами-роботодавцями та використанню іноваційних технологій навчання, ми можемо забезпечити студентам якісну та актуальну підготовку, яка відповідає потребам сучасного ринку гірничої промисловості. Це сприятиме не лише розвитку галузі, але й забезпечить успіх індивідуального професійного росту кожного студента. Дякую за увагу.

 Забезпечення практичного досвіду

Співпраця з партнерами-роботодавцями також дозволяє студентам отримувати практичний досвід ще під час навчання. Партнери можуть надати можливості для стажування, практичних занять або робочих проектів, де студенти можуть застосовувати свої знання на практиці. Це не лише збагачує їх навчальний досвід, але і допомагає їм будувати зв'язки в галузі та розвивати необхідні навички.

Забезпечення високої якості підготовки

Співпраця з партнерами-роботодавцями також сприяє підвищенню якості професійної підготовки. Роботодавці можуть бути включені до процесу оцінки студентів, надавати фахову експертизу та зворотний зв'язок щодо їхньої підготовки. Це допомагає навчальним закладам вдосконалювати свої програми та гарантувати, що вони відповідають потребам ринку праці.

Заключні думки

У світлі цих фактів, співпраця з партнерами-роботодавцями виявляється ключовою для успішної підготовки майбутніх фахівців у галузі гірництва. Вона дозволяє забезпечити актуальність навчальних програм, надає студентам можливість отримати практичний досвід та сприяє підвищенню якості професійної підготовки. Такий підхід вигідний як для студентів, так і для роботодавців, і сприяє подальшому розвитку галузі.


16.02.2024. Профорієнтаційний онлайн-семінар з випускниками коледжу Гірничого фахового коледжу КНУ

15.12.2023. Профорієнтаційна екскурсія випускників Гірничого фахового коледжу КНУ

15.11.2023 р. Засідання фахової галузевої ради з машинобудівних та електротехнічних професій 

15 листопада 2023 року співробітники університету взяли участь у спільному засіданні фахової галузевої ради машинобудівних, електротехнічних професій та наглядової (піклувальної) ради ДНЗ «Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування». Тема онлайн-зустрічі була присвячена впровадженню сучасних педагогічних та виробничих інновацій у процес підготовки  кваліфікованих робітників з професій відповідного профілю.

З-поміж інших цікавих доповідей членів фахової галузевої ради, представників ЗВО та ЗП(ПТ)О, роботодавців наукових працівників, членів наглядової (піклувальної) ради ДНЗ «КЦПОММ» доктор технічних наук, професор, директор Науково-дослідного гірничорудного інституту КНУ Вадим Щокін акцентував увагу учасників засідання на важливому аспекті формування інформаційної, цифрової компетентності педагогічних працівників та здобувачів професійної освіти у галузі комп’ютерних технологій.

Наталія Цивінда, заступник декана факультету механічної інженерії та транспорту КНУ, кандидат технічних наук, доцент детально охарактеризувала питання науково-методичного супроводу розробки, впровадження планів і програм з професії «Верстатник широкого профілю».

Декан електротехнічного факультету КНУ, кандидат технічних наук, доцент Владислав Федотов розкрив питання енергетики як ключової галузі в економіці Кривбасу.

Своєю чергою, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, доцент кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти Сулима Тетяна аргументувала важливість розвитку професійної мобільності педагогів професійного навчання з позиції європейських вимог та представила результати проєкту #Erasmus+ #Utterly "Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання" запросивши  педагогів-практиків до співпраці щодо підвищення рівня їх викладацької майстерності.

Дякуємо партнерам за запрошення та небайдужість до долі сучасної молоді!

3.11.2023 р. Профорієнтаційна екскурсія з випускниками Гірничого фахового коледжу КНУ

27.10.2023 р. Зустріч з головним механіком АТ ПівдГЗК  Мартиненко А.В.

26.10.23. Профорієнтаційна екскурсія з випускниками шкіл

На кафедрі гірничих машин і обладнання відбулася планова прфорієнтаційна екскурсія з випускниками шкіл. Екскурсію провів ст. викладач Чумак Ю.І.

23.10.23 р. Зустріч із зарубіжними партнерами - окреслення перспектив

23 жовтня 2023 року відбулася зустріч між представниками кафедри гірничих машин та обладнання та Австрійським університетом прикладних наук МСІ (Центр менеджменту Інсбрук).
Під час зустрічі Мартін Пілей, завідувач департаменту досліджень, та австрійські колеги презентували сфери своїх інтересів, які є дотичними до досліджень, що проводяться на кафедрі гірничих машин та обладнання, і зацікавилися можливістю спільних досліджень процесів сепарації. З боку доцента Андрія Хруцького та професора Юрія Горбачова обговорювалася можливість долучити аспірантів кафедри до спільної роботи над перспективними для гірничодобувної промисловості проєктами.

6.10.2023 р. Громадська трудова конференція до Дня єднання поколінь "Незалежна Україна - в европейській родині!"

05.10.2023 р. Профорієнтаційна екскурсія для випускників АВТОТРАНСПОРТНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ КНУ

На кафедрі гірничих машин і обладнання відбулася планова прфорієнтаційна екскурсія з випускниками автотранспортного фахового коледжу КНУ. Екскурсію провів ст. викладач Громадський Вік. А.

17.04.2023 р. Онлайн семінар з участю головного механіка ПрАТ «Південний ГЗК» Мартиненко А.В 

17.04.2023р. Онлайн семінар з участю головного механіка ПрАТ «Південний ГЗК» Мартиненко А.В на тему «Особливості експлуатації гірничо-збагачувального обладання в умовах ПівдГЗК».

06.04.2023 р. Технологічна екскурсія «Участь підприємств – замовників кадрів у здійсненні незалежної експертизи рівня кваліфікації випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів вищої освіти. Розробка методичних рекомендацій реальних кваліфікаційних робіт здобувачів»

У березні в Криворізькому національному університеті відбулася технологічна екскурсія під назвою «Участь підприємств – замовників кадрів у здійсненні незалежної експертизи рівня кваліфікації випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів вищої освіти. Розробка методичних рекомендацій реальних кваліфікаційних робіт здобувачів». До заходу долучилися

члени фахової галузевої ради з машинобудівних і гірничих професій, методисти навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області (НМЦ ПТО), науковці, керівники і педагоги міських базових навчальних закладів освіти та представники підприємств. Від АТ «Кривбасзалізрудком» були присутні помічник голови правління із соціальної та інформаційної

політики – начальник служби інформації Павло Овчар, начальник учбово-курсового центру Оксана Бондаренко та начальник бюро розвитку персоналу відділу кадрів Єгор Фурсов.


Розпочалася зустріч зі вступного слова модератора заходу, методиста кабінету НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Віталія Сапіги. Він зазначив, що цей захід спрямований на ознайомлення з навчально-матеріальною базою – виставковим павільйоном кафедри гірничих машин і обладнання та лабораторіями кафедри, які задіяні в освітньому процесі, а також з освітньо-професійними програмами підготовки фахівців з метою забезпечення якісного виконання кваліфікаційних випускних робіт за реальними даними.

Завідувач кафедри гірничих машин і обладнання КНУ, кандидат технічних наук, доцент Андрій Хруцький розповів про виставковий павільйон, що містить багато зразків діючих екземплярів гірничих машин. Територія павільйону за змістом поділена на декілька лабораторій: гідропневмоавтоматики, навантажувальних машин, транспортних машин і обладнання, збагачувального обладнання, бурових машин і установок. Присутнім було представлено обладнання цих лабораторій, а саме: конвеєри, навантажувальні машини, бурильні установки і верстати, скреперну лебідку, перфоратори, прохідницькі комплекси, зарядні машини для підземних робіт, макети інших гірничих машин і обладнання, наукові приладдя тощо. Також Андрій Хруцький зазначив, що в університеті створено додаткові лабораторії інноваційних технологій, де здобувачі вищої освіти за допомогою сучасних САПР пакетів SolidWorks та OnShape мають можливість створювати тривимірні моделі деталей і вузлів гірничих машин та обладнання, розраховувати їх на міцність, готувати конструкторську документацію, а також готувати технологічний процес виготовлення спроєктованих деталей за допомогою CAM Autodesk FeatureCAM. Також він додав, що такі лабораторії, які містять сучасні потужні комп'ютери, 3-D принтер та фрезерний мініверстат з ЧПУ, вдалося створити саме завдяки тісній співпраці з роботодавцями.

Після екскурсії гості повернулися до аудиторії, де продовжили обговорення питань співпраці між навчальними закладами і роботодавцями. Помічник голови правління АТ «Кривбасзалізрудком» Павло Овчар подякував представникам університету за виховання і навчання молодих фахівців, які після випуску працюватимуть на криворізьких підприємствах і розбудовуватимуть нашу країну: 

Начальник бюро розвитку персоналу відділу кадрів нашого комбінату Єгор Фурсов зауважив, що через нестабільний стан в країні і обмеження фінансових ресурсів підприємства не завжди можуть дозволити здобувачам освіти проходити виробничу практику, яка оплачуватиметься, проте ситуація змінюється і адміністрація комбінату проводить набір фахівців на роботу в шахти з квітня цього року. За минулий рік на наше підприємство працевлаштувалося 17 осіб – випускників криворізьких базових навчальних закладів освіти.

Як зазначив Андрій Хруцький, початок підготовки висококваліфікованих фахівців має починатися із визначення роботодавцями кваліфікаційних вимог до випускників навчального закладу, в яких зазначається, що повинен знати і вміти фахівець певної спеціальності. Це, так би мовити, стандарт вищої освіти від роботодавців на додачу до стандарту Міністерства освіти і науки. Наразі подібний документ було розроблено у співпраці з фахівцями ПрАТ «Північний ГЗК» у рамках проєкту дуальної освіти для спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».

Пізніше йшла мова про сучасні освітні технології та педагогічні інновації, як інструмент управління якістю підготовки фахівців для ринку праці. Під час своєї доповіді з даного напрямку доцент кафедри розповів, що викладачі працюють над удосконаленням освітнього процесу у дистанційній формі, зокрема розробці та застосуванню віртуальних стендів для проведення лабораторних робіт в онлайн режимі.

Далі Андрій Хруцький, розповідаючи про досвід виконання кваліфікаційних робіт за реальними даними підприємств, навів приклад співпраці з ПАТ «КриворіжНДПІрудмаш», у рамках якої здобувачі вищої освіти виконували науково-конструкторські роботи на основі договорів про творчу співпрацю. Така робота включала отримання матеріалів з підприємства, побудову та аналіз комп'ютерної моделі машини чи вузла і розробку пропозицій щодо їх удосконалення та запровадження результатів у виробничій процес. Матеріали цієї роботи використовувалися під час написання кваліфікаційної випускної роботи.

Потім представники АТ «Кривбасзалізрудком» відвідали кафедру автоматизованих електромеханічних систем в промисловості та транспорті, де поспілкувалися із завідувачем, доктором технічних наук, професором Олегом Сінчуком та деканом, кандидатом технічних наук Владиславом Федотовим. Викладачі розповіли про досвід співпраці КНУ з підприємствами міста щодо підготовки кваліфікованих кадрів. Гості відвідали аудиторії, де майбутні фахівці навчаються застосуванню відновлювальних джерел енергії (сонячних панелей), квадрокоптерів та інших новітніх технологій. Поспілкувались зі студентами, що були присутні на кафедрі, та поцікавились їхніми планами щодо визначення місця працевлаштування після закінчення вишу.

Наостанок зустрічі було підписано договори про спільні дії між Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області та Криворізьким

залізорудним комбінатом та про спільні дії між НМЦ ПТО у Дніпропетровській області та Криворізьким національним університетом у 2023 році. Вони сприятимуть підготовці фахівців нового покоління.